Filmy


Moje drahé božské duše,

ráda bych Vám tu přidala nějaké filmy, které mě zaujaly nebo se mi líbily a nesou nějaké poselství.

  1. Škola malého stromu

Je úchvatné sledovat, jak je důležité žít v souladu s přírodou. Moc se mi líbily detaily toho filmu. Tak přirozeně vysvětlený princip bot bez podrážek. Vždyť přece v nich necítíme zemi. A naše země je přece pro nás neuvěřitelně důležitá! Nebo další detail. Všimněte si, co řekne Malý indián dědečkovi, když se ho zeptal, jak se dívce líbily boty, které ji ušila babička. Neřekne mu nic o špatného, řekne mu, jak si ona užila onu chvíli. Vždyť on jí je dával pro onu chvíli a ta byla nejlepší, kterou kdy zažila. Všímejme si i my více pozitivních věcí, naučme se vidět v každém po krásné a božské, naučme se radovat.

 

Přeji krásnou podívanou!


2. Pokojný bojovník

Autobiografický film uznávaného autora osobního rozvoje Dana Millmana podle předlohy jeho knihy. Film mě nadchl vlastně úplně vším. Jsou v něm řečeny všechny principy, na které já jsem také v životě přišla a vtáhla do svého života.

Samotné shlédnutí tohoto filmu ovšem nestačí, musíte tyto vědomosti a schopnosti implementovat do života. Takže až zase budete naříkat, že něco nejde, vzpomeňte si na Dannyho - Bojovník se nevzdává!


3. Psí poslání

Krásný film o putování jedné psí duše skrze různá zrození až dojde k naplnění svého poslání. Právě v kinech 🙂

http://www.csfd.cz/film/195299-psi-poslani/prehled/

 


4. Summerhill

Dnešní sobotní film je o jedné britské demokratické škole otevřené a fungující od 1921. Neříkám zrovna, že bych tam poslala své dítě (každá máma asi při představě internátní školy začne nervózně přešlapovat), ale velmi mě baví filmy, které jsou podle skutečné události a vše, co ve filmu je, se opravdu stalo. Je to film, který přináší opravdu jiný pohled na vzdělávání, mě znovu utvrzuje v názoru, že děti jsou od přírody zvídavé a rády se učí, pokud mají na výběr. Myslím, že je dobré se zajímat i o jiné možnosti, které existují. Všichni se asi shodneme na tom, že dnešní vzdělávání potřebuje nutně reformu, když za posledních 100 let se nic moc v systému školství nezměnilo. Každý k tomu máme svůj názor a já bych o tom mohla mluvit do aleluja, ale myslím, že si na to každý musí přijít sám a hlavně by měl přijít sám na to, co jeho dítěti vyhovuje. Jsou děti, kterým vyhovuje určitá alternativa a jsou i tací, kterým vyhovuje klasika, velmi záleží na způsobu výchovy a samotném dítěti. Ovšem je supr o tom vědět víc 


5. Životopis jogína

Dnešní sobotní film je o svámím Jógánandovi. Tento film bude podmětný zvláště pro mé studenty, kterých se tato tradice dotýká. Já sice nepředávám učení Krija Jógy, ale uvědomme si, že jogínem se člověk nestává skrze protahování těla a krkolomné ásány. Jogín je člověk, který ovládá posvátné jógy. A jóga není nic fyzického, byť cesta k jejímu nabytí může a nemusí vést skrze cvičení. V naší tradici, kterou učím třeba nevede. Pro mě byl úžasný moment, kdy Jógananda se vrátil do Indie za svým učitelem a mohl s ním zůstat, když vzal mahásamádhí (odešel z těla). Mohl ho držet a zůstat v tu dobu s ním. To je úchvatné požehnání pro každého žáka. Děkuji za tento film, byl v mnohém pro mě utišující, uklidňující a také motivační. Doporučuji shlédnout zvláště mým studentům Univerzity Duše.

PROBUZENÍ – život svámího Jógánandy


6. Červený stan

Krásnou sobotu, mé drahé božské duše! Dnešní sobotní film se jmenuje Červený stan. Líbilo se mi na něm, jak krásně je v něm vidět sesterství. Jak nádherné jsou posvátné rituály, jak úžasné pro ženy je, si předávat znalosti kolem umění rodit děti a že to opravdu není jen tak. Porodit zdravé dítě je veliký zázrak tvoření v lůně ženy a kdo si prošel vědomým porodem, může vykládat. Pro ženu je chvíle, kdy se stává matkou naprosto zásadní v životě. Započíná novou etapu svého života, která se energeticky v ničem nepodobá životu předchozímu. Je úchvatné, když Vás touto změnou má kdo provést a právě v tomto filmu to je velmi silné pouto žen.

 7. Obr Dobr
Dnešní sobotní film je krásnou pohádkou pro naše malé úžasné průvodce a také i pro nějaké snivé rodiče, kteří milují krásné efekty. Je to tak moc pohádkově zpracované, že se mi prostě líbil a doporučuji 🙂 Jmenuje se Obr Dobr a režíroval jej Steven Spielberg.
Jinak né, že bych Vás chtěla navádět, ale je prý i na uložto 🙂

 8. Já jsem Gabriel
Tento film je o malém chlapci, který přichází do vesnice Promise a najednou se skrze něj začnou dít úchvatné zázraky. Film má křesťanské motivy a ne až tak krásnou výpravu nebo nadprůměrné herecké výkony, ovšem nese opravdu nádherné boží poselství.