Potřebujete nutně vypnout?

Často slýchávám věty typu:
Já na sebe často zapomínám
měl(a) bych si udělat více času sam(a) na sebe
nebo
už jsem tak unavená kolik toho dělám pro druhé a pro sebe nic.
nnn

 


Přijde mi pošetilé, že si někdo myslí, že pokud pomáhá ostatním lidem, dává něco ze sebe a tím přichází sám o sebe. 

 

Domníváte se, že pokud trávíte čas s ostatními lidmi, nejste sami se sebou?

 

Nevím, kde se v nás vzal tento vzorec myšlení, kdy vyžadujeme jako kompenzaci za starost o druhé, která je sama o sobě pro nás obohacující zkušeností, čas pro nás samotné k relaxaci z toho, že jsme pomáhali. Velice často jsou to právě matky, které odjíždí na dovolené bez svých dětí "si odpočinout", "vypnout" a "zrelaxovat". Chápu jejich postoj, sama mám rodinu a vím, že někdy člověk rychle opomene bytí ve vědomé přítomnosti mezi vřeštícím "Máááámíííí..." a "Máááámííííí"... Ovšem právě v těchto chvílích je na nás býti vědomými bytostmi a uvědomovat si sám sebe. Věděli jste, že můžete meditovat i při tom, když se bavíte s druhou osobou? Meditace není pouhé sezení v tichu. Naučte se meditovat stále všude kudy chodíte. Vytvářejte úžasnou energii všude, kam vstoupíte. Prosvětujte tento svět a toto světlo se k Vám vrátí zpátky. Naučte se být živoucím kanálem božské energie. Nebuďte pouhou dobíjecí baterkou, která se těší na dobití v pravidelných cyklech, kdy již několik měsíců před samotným dobitím je protivná a denně vyčerpaná. Naopak. Denně si uvědomujte své napojení na Zdroj veškeré energie a lásky. Vstupte do jeho proudu a pomáhejte tuto boží energii předávat dál. Uvidíte, jak Vás to bude naplňovat vším tím, co předáváte. Jen stačí změnit svůj úhel pohledu a vědomě se rozhodnout být prostředníkem, býti božským poslem nesoucí ty nejnádhernější zprávy.
Dnes Vám chci pouze dodat tu špetku odvahy. Nenechejte, aby láska vycházela z Vás a ve Vás jí ubývalo. Naučte se na zdroj lásky napojit a čerpat ji skrze sebe, nechte lásku, kterou kolem sebe rozdáváte, plynout skrze Vás tak, aby jí bylo dost pro Vaše blízké, známé i pro Vás samotné. Staňte se kanálem lásky a dovolte, aby skrze Vás proudila.
Chtít doplnit baterky na krásných dovolených je krásné, ale stejně pomíjivé jako ony dovolené. Žijte život, ze kterého si nechcete vzít dovolenou.