Pozice chudáčka/chudinky

Z jakého důvodu si necháváme ubližovat? Často to bývá z důvodu, že jsme přijali cizí názor na nás samotné, že vlastně přece stojíme za hovno.  Pak se k nám jako k hovnu také chová okolí. Nejprve nám začíná náš partner zrcadlit, že jsme si vybrali roli chudinky či chudáčka. Začíná to jeho mocenským přístupem, který si necháme líbit. Jak je možné, že nejsme rovnocenní? Ohání se zkušenostmi, naší naivitou nebo dokonce penězi? Postupně jak to s hovny bývá, tak nejen náš partner s námi zachází nevábně, ale začínají i naši přátelé cítit ten puch a začínají se nám vyhýbat.

5621720708_d8d670083c_o

Není to pouze o tom, že jsme neuvěřitelně nudní, protože kdo se chce bavit s někým, kdo si neustále stěžuje a je v bezvýchodné situaci? To pravé přátele, pokud jsou opravdu dobří, baví jeden maximálně dva měsíce a potom se začnou vymlouvat nebo úplně mizet z našeho života. Nakonec nám zbude zase jenom ten člověk - onen tyran, kterého jsme jako tyrana korunovali. Ve své malosti se utápíme v myšlenkách, jak je hrozný a jací jsme chudinky či chudáci, když nám tohle všechno beztrestně dělá. Přehnaně reagujeme a čekáme, že se právě v té chvíli něco změní a že právě v té chvíli přijde a začne se chovat najednou krásně. To je ovšem ukrutný omyl.

Vy vlastně chcete jenom obejmout a říct, že jste chudinka a že to spolu všechno zvládnete. Ale vesmír slyší: Ať řekne, že jsem chudinka. Pak je jasné, že se partner - tyran bude chovat úplně šíleně jen abyste se dostali do svého kýženého stavu chudinky. Nechci Vás podceňovat, někdo to zvládne, ovšem je naprosto extrémně těžké se z tohoto stavu dostat sám. Jaký je tedy vnitřní mechanismus, jakým dospějeme k podpoře sebevědomí? Jak poznáme, kdo jsme a nakolik si jiní nás mají vážit? Sebevědomí tedy sebeláska nemá nic společného s egem.

Odpověď tkví ve zvětšování kapacity naší duše. Pokud se nacházíte ve stavu úplné odpoutanosti od sebe samé (samotného), pokud jste jak se říká úplně na dně, patrně ze dne na den nenajdete sílu k tomu, abyste žili. Abyste milovali sebe samé tak, že se na sebe budete moci spolehnout. Tak, abyste sebe samotné mohli doporučit svým známým jako skvělého člověka, o kterého se mohou opřít a který se neotočí zády. Člověka, který ví, kam jde a ostatní jdou radostně s ním. Takový stav není ze dne na den. Musíte si nejprve vytvořit velmi silnou základnu, ze které budete dále čerpat a ke které se budete vracet v případě potřeby. Takovýto základ obdržíte pomocí nabití pěti elementů a poté se dále můžete rozvíjet. Naučíte se dobíjet a vybíjet, jak bude potřeba. Berte svůj nynější stav jako nejlepší možný start. Jste na úplném dně a nic horšího se Vám již nemůže stát, takže bude jenom lépe. V této chvíli jak to vidím já to chce jasné vedení, disciplínu a trpělivost. Člověk, který nemiluje sám sebe a skrze to si nechává ubližovat potřebuje jasný zdroj energie, aby se dostal na určitou úroveň a jeho duše se zahojila.

img_2807

Věřte mi, následuji linii mistrů, která se mnou jako prostředníkem dokáže do Vás zasít semínko, které vyroste, když ho budete zalévat. Zažila jsem to na sobě a některých svých studentech, takže vím, o čem mluvím.