Životní příběh Keanu Reevese

Nedávno mi jedna studentka řekla:

"Jako mezi nama mě příjde, že to máš všechno už děsně na háku, že vlastně ty víš jak v tom chodit, víš na co se zaměřit, tak ti potom musí připadat vtipné co třeba řešíme..."

Myslíte si, že mi Vaše problémy připadají malicherné? Ne, právě naopak. Z Vašeho pohledu vidím, jak jsou obrovské a neřešitelné. Co ale také vidím je jiný úhel pohledu a jsem tady od toho, abych Vám tento úhel ukázala. Respektování příběhu druhých je jedna z nejzásadnější věcí v životě. Díky níž přestaneme posuzovat, přestaneme se hloupě vyvyšovat a také pomlouvat druhé. Šetřte svoji energii raději sami na sebe než k pomlouvání druhých. Ani nevíte, jak rychle můžete být v situaci toho druhého.

Nikdy nevíte, co si daná osoba prožila a proč se chová daným způsobem. Krásný příklad je Keenu Reeves. Pro mě vždy nádherný, charismatický chlap. Tato vysoká, urostlá, ale hubená postava, delší hnědé vlasy do čela, pěkný, ale zároveň něčím znepokojující obličej.

keanu-reeves-2014-wife-wallpaper-3

Setkala jsem se s více jak dvěma takovými muži. Měli opravdu velmi těžké životní příběhy a také zkušenosti s tvrdými drogami. Neříkám, že je to pravidlo, ale v poslední době si čím dál víc všímám, jak je neuvěřitelné, jak jsou si lidé podobní. Nejen vzhledově, ale hlavně životními úkoly, které si do života přinesli. Je úchvatné, že často jen podle vzhledu mohu odhadnout, jaký daný člověk je a co je jeho úkolem tady na Zemi. Zpátky ovšem k příběhu Keenu Reevese. Většina lidí zná jeho jméno, zná filmy, ve kterých hrál (minimálně Matrix), ale nezná jeho životní příběh. To je škoda. Mnoho nedorozumění by se vyřešilo jen tím, kdyby lidé byli více otevření a druzí lidé zase chápaví, láskyplní a tolerantní. Keanu se narodil v Bejrútu, kde jeho matka pracovala v jednom z místních klubů jako tanečnice. Jméno Keanu mu přinesl jeho otec čínsko-havajského původu Samuel Reeves, povoláním geolog. Matka je nyní čtyřikrát rozvedená a pracuje jako kostýmní návrhářka. Jeho otec seděl 10 let za pašování kokainu a heroinu ve vězení. Jeho nynější zaměstnání jsem nenašla. Když malému Keanovi byly 3 roky, pozoroval svého otce, jak odešel a již nikdy se k matce nevrátil. Zato vystřídal další tři náhradní tatínky. Prvního ředitele divadla, se kterým se ovšem jeho matka rozvedla již šest měsíců po svatbě a druhý náhradní tatínek byl Robet Miller, pořadatel rockových koncertů spolu byli pět let a poslední byl majitel kadeřnictví, rozvedli se v roce 1994. Chodil do čtyřech různých středních škol. Potýkal se s silnou dyslexií, díky níž pro něj byla studia velmi těžká. Z jedné ho dokonce po roce přímo vyhodili pro vzpurnost a neposlušnost.  Nakonec dokonce opustil střední školu bez diplomu. Ve věku 23 let mu zemřel jeho nejbližší kamarád River Phoenix na předávkování drogami. V roce 1998 potkal Jennifer Syme. Okamžitě se do sebe zamilovali. Po 4 letech vztahu Jennifer přišla do jiného stavu a šťastný pár očekával dceru. Ta se ovšem narodila mrtvá. Oba z toho byli zdrcení a vedlo to k rozpadu vztahu. O 18 měsíců později Jennifer se předávkovala prášky, nastoupila do auta a při 130km/hod narazila do tří zaparkovaných aut. Byla na místě mrtvá. Od té doby se Keanu vyhýbá jakémukoli vážnějšímu vztahu a také tomu mít děti. Při natáčení filmu Matrix Reloaded dostal zprávu, že jeho sestra Kim trpí nevyléčitelnou nemocí. Má leukémii. Přijel za ní, vařil jí, držel ji za ruku, četl jí. Na otázku "Proč?" Odpověděl: "Moje sestra je mi na světě nejdražší." Nyní je již vyléčená. Keanu věnoval 70% svého výdělku z filmu Matrix nemocnicím, které léčí leukémii. Je také jedinou hollywoodskou hvězdou bez honosného panského sídla. Nemá ani ochranku a také nenosí módní výstřelky. I když se jeho jmění odhaduje kolem 100 miliónů dolarů stále jezdí metrem a tvrdí, že to miluje.

Co říká sám Keanu o svém životním příběhu:

"Cokoli se děje ve Vašem životě, můžete to překonat! Život stojí za žití."

Já zase vždy říkám, že každému je naloženo, přesně kolik unese a věřte, že nejste výjimkou.

Keanu-Reeves-keanu-reeves-29312835-2000-2332

Jinak Keanu miluje motorky 🙂