Vědomá menstruace

Slyšeli jste již o mentruaci bez pomůcek? Je to menstruace, při které nepotřebujete žádné vložky, tampóny ani menstruační kalíšky.

Popíšu Vám svůj příběh. Nejprve jsem používala tampóny. Jenomže v prvních dnech jsem musela je měnit ani ne co 2 hodiny. Vadilo mi, že jsou drahé a velmi neekologické, plné lepidel apod. Po porodu mám zvětšený čípek a tampóny mě začaly tlačit a bolely mě při sezení. V té době jsem objevila nádheru menstručních kalíšků. Je to kalíšek, který je ekologický v tom směru, že používáte jeden po celou dobu mentruace a poté ho vesele vyvaříte a uschováte na další menstruaci. Zavádí se níž než tampóny, takže v pochvě netlačí a když si vyberete ten, který Vám sedne, pak neprotéká. Co se mi líbilo nejvíc je, že ho nemusím vyměňovat více než 2x denně a to i první den. Takže vlastně ráno před prací a pak pohodlně doma. Je to ovšem pořád kousek silikonu ve Vašem těle a cítím, že v období, kdy je tělo tak křehké a napojené jako je právě menstruace by se tam neměly zavádět žádné předměty. Ovšem vložky jsou jako hnus, velebnosti 😀

ladycup01

Objevila jsem metodu volné menstruace a několik měsíců ji testovala. Jsem tak nadšená jak spolehlivě mi funguje! Až je mi líto, že jsem ji neobjevila dřív. Vždy jsem nějak tak tušila, že pokud jdu na záchod na velkou při menstruaci, tak vyteče větší množství krve. Ovšem nikdy mě nenapadlo, jak se toho dá využít.

Zde je návod:

Podmínkou je, že jste si vědomé vlastního těla a v každé chvíli jej cítíte. Přišlo mi to velmi těžké ze začátku, ale pár cyklů trvá než si zvyknete Vy i Vaše tělo.

Je to snad nejjednodušší způsob na světě! Slyšely jste někdy o svalech pánevního dna? Ony tak nějak ovládají i čípek.

Krok 1. začínáte cítit tlak v podbříšku. Světe div se, ale postupným uvědomováním si svého těla jsem se zbavila menstruačních bolestí a jsou to spíše tlaky. V poslední době bych řekla, že jsou mi spíš příjemné než nepříjemné. Takže koho to stále bolí, tak si změňte ve své hlavě nastavení - "Mentruace hnus a opruz" a půjde to mnohem lépe.

Krok 2. Při tomto tlaku jdu na záchod. Vyčurám se, krásně se uvolním a představuji si, že se mi otevírá růžový lotos směrem dolů do záchodu a velice pomalu povoluji svaly pánevního dna a začínám tlačit jako když jdete na velkou. Krev začíná vytékat 🙂 Setrvám v této pozici nějakou dobu, aby všechna krev měla možnost odejít a pomalu zase začnu zatahovat svaly pánevního dna. Teď už to nedělám nijak moc. Prostě jen se jakokdyby zavřu, poděkuji, utřu popř. umyju nebo mokré ubrousky, nasadím kalhotky (já zatím s intimkou) a funguju dále.

Krok 3. Jakmile cítím, že mám jakokdyby plné bříško a je to velice malý niterní pocit z vnitřní strany čípku. Tohle se prostě nedá popsat! Zkuste si to 🙂 Tak jdu opět na záchod. U mě je to asi za další 2 hodiny první den menstruace. Postup s tlačením opakuji.

Doba, kterou strávím na záchodě tlačením je asi o minutu nebo dvě delší než normálně při čurání.

A co v noci?

v noci mě to budí. Usinam s naprostou vědomou vírou v mé tělo a procesy, které se v něm dějí. Vím, že až budu mít plne bříško, tak se vzbudim. Ve chvíli, kdy mám plně bříško, opravdu se vzbudim takovým strašně příjemným pocitem plnosti a jdu na záchod "se vylít" a pak zase jdu spát. Je to max. 2x za noc první den. Teď už je to i tak, že pokud by menstruace přicházela v průběhu noci, probudí mě to a já to jdu udělat na záchod. Když jsem začínala přišla jsem si jak malé dítě, které se učí chodit na nočník. V noci to i pro malé děti bývá těžší. U mě naopak. Je to individuální.

To je všechno. Takto jednoduché to je a takto si představuji, že to dělaly i naše pra30xprapra babičky, když měly své dny. V té době se ani nenosily kalhotky, tak si prostě jenom přidřeply a vypustily krev.

Doufám, že Vám tento velmi lidový, upřímný a niterní článek pomůže a budete tak nadšeni jako já 🙂