Jak se zbavit strachu?

Strach je schovaný ve 3. čakře a bere a vysává nám energii. Svazuje nám ruce a utahuje smyčku kolem krku. V každé situaci v životě máme na výběr, jak se budeme chovat a jak budeme k životu a okolnostem v něm přistupovat. Žijeme v dualitě. Můžete si tedy vybrat jestli budete ušlapáni vlnou strachu, která se jako malé tsunami šíří mezi lidmi, nebo budete neúnavně čerpat energii lásky a budete ji rozdávat lidem okolo. Všechno má svou pozitivní a negativní stránku. Vybírejte častěji tu pozitivní a budete překvapeni, že střed tedy onen bod rovnováhy, stitha pregnatata stav, kdy se nacházím přesně na mezi pozitivnem a negativnem, tento střed se celý posune směrem k pozitivnímu. takto to vnímám já a taková je moje zkušenost. Pokud vyvinete pokornou mysl a láskyplné srdce, pak není kudy by se k Vám dostal strach. Strach je také projevem, že jste  zapochybovali na Vaší cestě za přítomným okamžikem a on Vám proklouzl mezi prsty. jednoduše jste ho nestihli a nacházíte se ve svých myšlenkách buďto v minulosti nebo častěji v budoucnosti. Pokud byste byli vědomí si svého tady a teď, nikdy nedovolíte své pochybovačné opičí mysli přeskočit na jiný strom, než na kterém právě nejste.

16015524877_29bfc4ee34_k

Schopnost zvládání strachu také zahrnuje, že neříkáte své obavy nahlas. Nevytváříte nesmyslné negativní scénáře a nevnucujete své doměnky a myšlenky ostatním lidem. Člověk, který je vědom si síly strachu, která je světe div se, stejně silná jako síla radosti, se ani nezapojuje do vytváření strachu a to v jakékoli podobě. Velmi tímto apeluji na všechny své studenty, aby si udělali čas na meditace a posílání lásky planětě místo sledování zpráv, mediální masáže a hovorů o možném vývoji a tím šíření strachu. Pokud chcete, aby se nám na planetě žilo lépe, aby jsme byli všichni svobodní a šťastní, pak začněte u sebe a začněte Vy šířit to světlo, které očekáváte, že tu na planetě bude. Jak jinak se zbavíme strachu než tím, že mu v našich hlavách nedáme šanci?

2699850137_a8cf28043f_b

Někteří lidé mají strašidelné sny plné násilí, obav a strachu. Nevadí, nevěnujte jim pozornost. Nějakou dobu trvá než tyto emoce vytěsníte ze svého podvědomí. Nezabývejte se jimi a nepřikládejte jim větší význam. Ráno se vysprchujte a smyjte ze sebe všechny chmury noci a vykročte do nového a úspěšného, krásného dne s vědomím, že dnes jste si opět vybrali být pozitivní a láskyplní co jen to půjde. Buďte v první řadě láskyplní k sobě. Pokud se Vám nepodaří být tak svělí a úžasní, jak si představujte, ukažte alespoň asi sobě jak umíte milovat a odpouštět a odpusťte si tento prohřešek. Uvědomte si ho a dále se s tím nezabývejte. Nemá smysl zpytovat svědomí, protože to opět žijete v minulosti a život jde přece dál a opět onen přítomný okamžik propásnete. Dopřejte sami sobě tolik pokusů o pozitivní myšlení a transformaci strachu v radost, jak jen bude třeba.

Věřím, že se to povede nám všem!

vlcsnap-2015-11-18-23h35m55s399

 

Pozn.: Toto je přepsané moje motivační video, které vidí moji studenti ve studentské sekci v kolonce videa.