Bezpodmínečná láska

Co je bezpodmínečná láska?

Je to láska bez hranic a podmínek. Je to láska, kde nejsem ani já ani ty. Je jedno věčné my a velká síla, která nás obklopuje.

Malá holčička se houpe na houpačce. Je teplé podzimní odpoledne a všude vládne klid a mír. Ona zvedne hlavu k obloze a začíná snít. Až já budu velká, bude ze mě máma. Budu mít muže. Krásného a statečného a kopu krásných malých dětí. Menších než jsem já teď. Budu žít spokojeně. Najednou zpozoruje menšího chlapce, který staví hrad z písku.

The wonderful carefree days of youth, enjoying the sensations of gravity, wind resistance and the warm sunshine.

Seskočí z houpačky. “Ahoj!” Pozdraví ho. “Já jsem Terezka Michálková.” Usměje se. “Ahoj.” Odpoví malý světlovlasý chlapec. “Budem si hrát na rodinu?” Navrhne holčička. “Tak jo.” Chlapec souhlasí a zahazuje lopatku a společně běží pod strom, kde bude Terezka vařit a on jako přijde z práce.

Hrají si již notnou chvíli, když holčička přiběhne se k mamince napít. “Vy si tak pěkně hrajete.” Pochválí Terezku maminka. “Jak se chlapeček jmenuje?” Holčička na ni nechápavě hledí. “Já nevím, mami. Je to můj manžel, víš.” “Aha, tak to potom vše chápu.” Usmívá se maminka. V jejím obličeji je vidět, že se směje naivnosti své dcery a vůbec nechápe, co se jí její poklad snaží říct. Škoda, přeškoda.

Lásce je jedno, zda daný objekt má dobré jméno, krásné šaty nebo je v dalších ohledech ideální. Láska prostě je. Žije přítomným okamžikem tady, teď a navždy. Je to síla, která v pohádkách vždy vítězí. Pokud chcete žít v pohádce, nechte ji ve svém nitru také zvítězit. Otevřete srdce. To byste se divili, ale on se tam vejde celý svět a ještě je tam místo. Bezpodmíněčně můžeme milovat všechny bytosti na planetě. Začněte sami se sebou a pokračujte s Vašimi nejbližšími. Rodiči, partnerem, dětmi. Pokud jsme všichni jedním, pak jakmile se naučíte milovat sami sebe, rozšířit to na ostatní je přece tak jasné a automatické.

Jak s partnerem na bezpodmínečnou lásku?

Vytvářet ve vztahu lásku mohu až v případě, že umím milovat sám sebe a příjmám sebe takového, jaký jsem. Miluji všechny své nedokonalosti a záhyby, protože tyto nedokonalosti nás od sebe odlišují a právě tyto malé “vady na kráse” jsou našimi největšími přednostmi.

To, že Vám něco na partnerovi vadí vůbec neznamená, že ho nemilujete bezpodmínečně. Pokud Vám něco vadí, je to Váš blok či problém, který Vám Váš partner zrcadlí. Paradoxně bychom ho za to měli mít ještě raději, protože nám ukazuje cestu dál v životě. Svítí nám na naše temná místa a špinavé temné kouty, abychom si je vymetli a prosvětlili. Nezlobte se na něj. S láskou a poděkováním přijměte každou novou lekci. Čím těžší lekce v životě přichází, tím dále se na své cestě k sobě a Vaší vnitřní vyrovnanosti dostanete.

Terezka podvědmě moc dobře chápe, že její muž může být kdokoliv. Nehledá ideál, který neexistuje. Ideál by existoval pouze tehdy, pokud byste i Vy byli ideální. Pro děti je tak snadné se seznamovat. Neposuzují, příjmají každého takový, jaký je. Stejně tak i malá Terezka přijala jejího nového muže a že byl o několik let mladší a o hlavu menší, že nevěděla ani jak se jmenuje ji vůbec netrápilo. Přijměte své partnery a měňte sebe. Buďte milujícími bytostmi. Jen tak si vypěstujete ve svém srdci bezpodmínečnou lásku a Váš vztah se změní v jednoduchou pohádku.

3838158206_52c5fc52dd_o