Přírodní deodorant, který vydrží 7 dní

Ráda zprostředkovávám výrobky, které se mi osvědčily nebo mě nadchly. Tak je tomu i v případě přírodního deodorantu Lavilin. Když jsem ho objevila v naší malé solné jeskyni na Jugoslávské, velmi mě zarazilo, že na světě existuje něco, co zničí bakterie na týden. Je to velice divné a můžete namítnout, že to musí být pořádný driák. Také jsem si to myslela. Když jsem začala studovat složení, byla jsem mile překvapena. V té době již nějakou dobu používala jedlou sodu, ale ta je agresivní na jemnou kůži, zvláště po holení.

Existuje řada přípravků včele s antiperspiranty, které zabraňují pocení. Tyto přípravky výrazně nedoporučuji, jdou proti Vašemu tělu. Pokud zabráníme tělu, aby vylučovalo toxiny (a to jak potlačením menstruace nebo zamezením pocení), škodlivé látky zůstávájí v organismu. Usazují se blízko lymfatických uzlin ukrytých v podpaží. Právě ty spolu se střevy tvoří hlavní část našeho imunitního systému. Toxiny se tam nacházejí do té doby, dokud je krevní řečiště nevyplaví. Pevně věřím, že tyto informace v dnešní době má již každý a již nikdo takové přípravky nepoužívá a dál je rozebírat nebudu.

Primární důvod pocení je, aby se nám v těle regulovala tělesná teplota. Pocení nás ochlazuje a pokud pot správně funguje, můžeme si všimnout, že jsme zpocení a studení a zároveň je nám horko. Další důvod, proč se potíme tkví v vylučování odpadních látek z těla. Jedná se většinou o metabolické odpady typu voda, sůl, močovina. Může ovšem nastat i situace nadměrného pocení. Mívá několik příčin. Jednou z jich je i dědičnost, stres, fyzické a psychické napětí, hormonální nerovnováha, ostré jídlo či ukrytá nemoc.

Samotný pot nijak nezapáchá. Nelibá vůně, která pocení doprovází je zapříčiněna množícími se bakteriemi a proto mi na zápach z pocení krásně zabírala jedlá soda, která bakterie ničí.

Co je Lavilin?

Lavilin je velice tuhý krém, který jednou týdně nebo podle potřeby, nanesete do podpaží. Na příbalovém letáku píší večer, ovšem to se mi za skoro dva roky jeho používání zatím nepovedlo. Proto já se ráno vysprchuji a nanesu tento krém. Nemá žádnou zvláštní vůni. Je bílý a hůř se roztírá. Od prvního dne se normálně sprchujete, koupete, plavete, sportujete a zápach je pryč. Jakmile se opět objeví, je nutné krém použít znovu. Je to individuální a také záleží na fyzické zátěži a množství pocení daného jedince. Mně osobně jedno balení vydrží na rok používání. Krása v tom je ta, že voníte po své voňavce a ne levných deodorantech z drogerie. Navíc bez obav si můžete jít zaplavat a nebo jet na celý víkend a nemuset se starat o to jestli jste si vzaly deodorant nebo ne. Je pár věcí, které mi život velice usnadňují a Lavilin k nim určitě patří. Komu jsem o něm řekla je také nadšený, proto tento přípravek mohu jenom doporučit!

Micro-Balanced-Lavilin-Underarm-Deodorant-Cream-733739080127

Složení:

Lavilin je na přírodní bázi tedy většinou z bylinek a solí z mrtvého moře. Je bez alkoholu, težkých kovů jako hliník, aluminia a hlavně bez parabenů!

Active ingredients: Castor oil, chamomile extract, calendula extract, arnica extract, rice starch, hyssop extracct, clove extract, brazil nut oil, sage extract, aloe brabadensis (aloe vera), cotton extract, marula oil, pinus sylvestris extract, jojoba oil, biabolol, pro-bio balance

Vitaminy: A,C,E,B1-B6

Mineraly: Železo, Mangan, Magnesium, selenium, zinek a calcium

Není testováno na zvířatech.

NOW-08012-4

Kde ho koupíte:

Mám jeden ještě v obchůdku za 450Kč, prodávají ho sem tam v solné jeskyni Star na Jugoslávské a dá se také objednat různě na internetu. Je jich ovšem více druhů. Já používám Lavilin - undercream deodorant na 7 dní. Existuje i roll on, na nohy a jiné.