Čekání na Godota aneb jak se již nikdy nenudit

Je strašlivá otrava na něco čekat. Nejen chvíli v zácpě, ale i v životě. Všechno stojí nějaký čas a ten je přitom to nejvzácnější, co v životě máme. Jak se tedy nenudit? Už nikdy nejlépe. Využijte každou sekundu v životě, který Vám pomalinku ubíhá.

Znáte knihu či úsloví Čekání na Godota? Na co v podstatě čekáme? Čekáme až přijde nějaká vyšší síla - auta se v zácpě pohnou, lékař nás zavolá do ordinace, úředník konečně klepne nesmyslným razítkem a budeme zase moci jako křečci v kolečku utíkat dál. Vzpomeňte si na Godota a absurditu Vašeho čekání. Dlouhé postávání je tu pro Vás, ne pro někoho jiného. Všimli jste si někdy nápadné podobnosti jména Godot s anglickým God? Tedy Bůh?

15031294845_28df061582_k

Kdykoli budete na něco čekat. Dlouze v čekárně plné nemocných, uštvaných a zamračených lidí nebo na úřadech spolu s dalšími lidmi, kteří marně povyskakují při zvuku vyvolání dalšího čekacího čísla v pořadí. Tyto chvilky jsou momenty v životě, které jsou určené jen Vám. Ano, možná by na úřadech mohli vymyslet nějaké pohodlnější lenošky než strohé židle, ale berme to, co přichází s pokorou a láskou. Využijte těchto chvílí, kdy Vás nikdo neruší. Je tam plná čekárna lidí, ale Vás osobně nikdo nezná. Je to jakoby jste byli sami. Zavřete si oči a prožívejte přítomný okamžik. Prožijte si, že dýcháte a jste. Můžete vědomím projít své tělo a přidechnout si krásný pocit uvolnění a radost do každé buňky Vašeho těla.

Snažte si stoupnout na slunce nebo na některých úřadech se dá vyjít i ven na malou předzahrádku. Prožijte ten krásný pocit pokoje sami se sebou a naučte se hledat štěstí v těchto malých momentech. Nezapomeňte, že v každém okamžiku v životě máte dvě možnosti: Buď budete vystresovaní, naštvaní a budete nadávat, že tam těch lékařů/úředníkú má přece být víc nebo můžete být klidní, vyrovnaní a zlepšit vystresované paní u překážky den, když ji pochválíte halenku či vlasy. Hned vše půjde snadněji a rychleji. Je to velice jednoduché. Ze začátku soustřeďte veškěré své vědomí na dech. Nádech nosem a výdech ústy. Pouze pozorujte své myšlenky. Můžete si všímat, které posuzují lidi kolem Vás a které se nekonečně babrají ve vzpomínách, některé v úkolech, které je potřeba udělat. Žádné ale nežijí tady a teď. To by žádné nebyly.

Po nějaké chvíli, když se budete věnovat přítomnému okamžiku, uvidíte, jak všechno kolem Vás se mění ve velkou změť vjemů, které Vás již neruší. Volně prochází kolem Vás a Vy zůstáváte sami u sebe. Ve své bublině klidu a míru. Najednou cítíte svou obrovskou sílu. Své vědomí a vnitřní klid. Již jasně víte, že Vás nic nemůže zvenčí zasáhnout a Vy se můžete vždy vrátit k sobě a tam načerpat dost síly a energie pro cokoliv na světě. Pro kteroukoliv výzvu, která před Vámi stojí.

Snažte se vědomě žít svůj život. V každé chvíli, která je Vám na této planetě vymezena.

7942033632_16e958091d_o